Hrošíci

Charakteristika třídy Hrošíků

(Telefon: 724 132 865, e-mail: hrosici@mshoromerice.cz, fotky na: http://trida-hrosici.rajce.idnes.cz)

Třída Hrošíků se nachází v přízemí MŠ – Komenského 999, budova B. Tuto třídu vedou paní učitelky Bc. Jarmila Pánková, Eva Jechová a Pavlína Hájková.

V letošním roce je ve třídě 28 dětí, z toho 12 dívek a 16 chlapců. Třída je velmi prostorná, což umožňuje dětem dostatek volného i řízeného pohybu. Dětem jsou poskytovány různorodé hračky, sportovní náčiní, didaktický materiál a kvalitní literatura.

U dětí podporujeme přátelské vztahy a vedeme je ke vzájemné spolupráci a respektu. Díky tomu, že je třída smíšená, mají možnost se malé děti učit od velkých. Klademe důraz na rozvoj tělesné obratnosti, smyslového vnímání a tvořivosti v kontextu s poznáváním přírody a proměn světa člověkem. Povzbuzujeme děti k samostatnému myšlení a kultivovanému mluvnímu projevu. Systematicky se věnujeme přípravě dětí na vstup do ZŠ. Předkládáním kvalitní dětské literatury, vlastním zpěvem i poslechem hudby, vnímáním výtvarného umění chceme dětem zprostředkovat prožitky, které obohatí jejich emoce i intelekt. S tím vším souvisí i promyšlené předávání bohatého folklórního odkazu našich předků (společně slavíme Svatomartinská světýlka, Vánoce, Masopust, Vynášení Moreny, Velikonoce).
Rozpis spojování tříd Hrošíků a Žirafek