Žirafky

Charakteristika třídy Žirafek

(Telefon: 724 887 318, e-mail: zirafky@mshoromerice.cz, fotky na: http://trida-zirafky.rajce.idnes.cz)

Třída žiraf se nachází v prvním patře MŠ – Komenského 999, budova B. Třída je vybavena hernou a pracovnou s moderním nábytkem, hračkami a didaktickými pomůckami. Tuto třídu vedou učitelé Mgr. Lenka Cibíková a Vojtěch Dlouhý. Ve třídě pracuje asistentka pedagoga Martina Herdicsová.

V tomto školním roce je ve třídě 28 dětí, z toho 13 dívek a 15 chlapců.  Nabízíme dětem aktivity odpovídající jejich věku. Zaměřujeme se na aktivity, které směřují ke zdárnému rozvoji každého jedince. Velký důraz klademe především na komunikativní dovednosti a řečové schopnosti. Neopomíjíme ani na tělovýchovné, hudební či výtvarné činnosti.
Hravou formou vytváříme ucelený systém předškolní přípravy. Tato činnost probíhá různými formami během celého dne. U mladších dětí rozvíjíme sebeobsluhu, hrové činnosti a začlenění do kolektivu.
Snažíme se děti vést k samostatnosti, učíme je spolupráci a podporujeme aktivitu a iniciativu. Mladší i starší děti si hrají společně, vytváří různě velké skupiny nebo dvojice a je patrné, že i tato forma soužití dětem vyhovuje a je jim přínosem. Mladší děti mají možnost vidět ve starších dětech vzor, napodobují je a tím se přirozeně učí. S dětmi pracujeme tak, aby se vzájemně respektovaly a utvářely kamarádské vztahy.

Pevně věříme, že si děti odnesou z naší školky spoustu nových zkušeností a poznatků, které jim budou přínosem v jejich dalším životě.

Rozpis spojování tříd Žirafek a Hrošíků