Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Motýlci

Charakteristika třídy Motýlků

Telefon: 775 576 934, e-mail: motylci [zavináč] mshoromerice [tečka] cz

 

Charakteristika třídy Motýlů

Třída Motýlů se společně s třídou Vážek nově nachází v rezidenci Velvárie, na adrese Velvarská 1152. Pedagogickou činnost zajišťují učitelky Blanka Vlachová a Olga Vnuková.

V letošním školním roce je ve třídě zapsáno 24 dětí, z toho 16 dětí stávajících a 8 nově příchozích. Věkové rozmezí je od 3 do 6 let, ve třídě je 10 dívek a 14 chlapců.

Ve věkově smíšené třídě zohledňujeme individuální potřeby dětí, dbáme na rozvoj pohybových dovedností, komunikačních schopností, podporujeme kamarádské vztahy a spolupráci mezi sebou. Děti vedeme ke slušnému chování k dospělým i k sobě navzájem, učíme děti, aby si vytvořily kladný vztah ke všemu živému i neživému v přírodě a do budoucna podporovaly její ochranu. Proto se v třídním vzdělávacím plánu zaměříme především na přírodu. Letos se rozletíme do všech krajů naší republiky, seznámíme se s krásami naší přírody, s památkami, řemesly a tradicemi naší země. Poučíme se ze starých pověstí ,pohádek a lidové slovesnosti z jednotlivých krajů. Toto virtuální cestování nás přivede k dalším tématům, činnostem a aktivitám. Spojení přírodních krás a šikovnosti lidí, kteří dovedou vytvářet krásné věci nás určitě dovede k tomu, jak si přírody a našich tradic vážit.

 

Průběh dne Akce třídy
Co je třeba přinést do školky Písničky a básničky k projektům
Režim spojování tříd