Motýlci

Charakteristika třídy Motýlků

Telefon: 775 576 934, e-mail: motylci [zavináč] mshoromerice [tečka] cz

Charakteristika třídy Motýlů

Třída Motýlů se nachází v přízemí budovy ZŠ Velvarská 310. Pedagogickou činnost zajišťují učitelky Blanka Vlachová a Olga Vnuková.

Od 7.2.2022 je ve třídě zapsáno 25 dětí, z toho 8 dívek a 17 chlapců, ve věku od 3 do 7let. Ve třídě je 8 předškoláků, z toho dvě děti s odkladem školní docházky.

Ve věkově smíšené třídě zohledňujeme individuální potřeby dětí, dbáme na rozvoj pohybových dovedností, komunikačních schopností, podporujeme kamarádské vztahy a spolupráci mezi sebou. Děti vedeme ke slušnému chování k dospělým i k sobě navzájem, učíme děti, aby si vytvořily kladný vztah ke všemu živému i neživému v přírodě a do budoucna podporovaly její ochranu. Proto se v třídním vzdělávacím plánu zaměříme především na přírodu. Jako korálky budeme měsíc co měsíc navlékat na nitku poznatky o jednotlivých stromech, které nás přivedou k dalším tématům, činnostem a aktivitám. Každý strom je jiný, má jiné vlastnosti, je z něj jiný užitek. Stejně tak jiní jsou i lidé. Ale všechno dohromady spolu vytváří dokonalý celek, který je třeba chránit.

Režim spojování tříd