Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Motýlci

Charakteristika třídy Motýlků

Telefon: 775 576 934, e-mail: motylci [zavináč] mshoromerice [tečka] cz

 

Charakteristika třídy Motýlů

Třída Motýlů se společně s třídou Vážek nachází v rezidenci Velvária, na adrese Velvarská 1152. Pedagogickou činnost v tomto školním roce zajišťují učitelky Blanka Vlachová, Natálie Svobodová a asistentka pedagoga Lucie Hrubá.

V letošním školním roce je ve třídě zapsáno 25 dětí, z toho 18 dětí stávajících a 7 nově příchozích. Věkové rozmezí je od 3 do 6 let, ve třídě je 12 dívek a 13 chlapců.

Ve věkově smíšené třídě zohledňujeme individuální potřeby dětí, dbáme na rozvoj pohybových dovedností, komunikačních schopností, podporujeme kamarádské vztahy a spolupráci mezi sebou. Děti vedeme k samostatnosti, ke slušnému chování k dospělým i k sobě navzájem, učíme děti, aby si vytvořily kladný vztah ke všemu živému i neživému v přírodě a do budoucna podporovaly její ochranu. Mottem letošního třídního vzdělávacího plánu je: „Barevné korálky budeme navlékat, při tom si budeme hrát, zpívat a povídat“. Každý měsíc bude mít svůj korálek v dané barvě a děti se při jejich navlékání na pomyslnou šňůrku naučí spoustu nového.

Průběh dne Akce třídy
Co je třeba přinést do školky Písničky a básničky k projektům
Režim spojování tříd