Vážky

Charakteristika třídy Vážek

Telefon: 725 003 752, e-mail: vazkymotylci [zavináč] mshoromerice [tečka] cz (@mshoromerice.cz)

Třída Vážek se nachází v budově Velvárie, vchod B, ul. Velvarská 1152. Pedagogickou činnost zajišťují učitelky Jaroslava Stříhavková a Bc. Věra Beránková, asistenci Mgr. Uliana Aliman.

Od 5.9.2022 je ve třídě zapsáno 25 dětí, z toho 9 dívek a 16 chlapců, ve věku od 3 do 7let.

Ve věkově smíšené třídě zohledňujeme individuální potřeby dětí, podporujeme přátelské vztahy. Naším cílem je rozvíjet v dětech sebedůvěru, komunikaci a spolupráci ve skupině. Provázet nás budou pohybové, hudební i výtvarné činnosti, dramatizace, podpoříme komunikativní dovednosti, rozvoj řeči. U dětí z Ukrajiny budeme podporovat porozumění a mluvu v českém jazyce, začlenění do kolektivu třídy.

V třídním vzdělávacím plánu se zaměříme na roční období, jejich znaky, tradice a proměny přírody. Vše dostupné prozkoumáme pomocí smyslů, vjemů. Na křídlech vážky, která má možnost vidět svět z výšky, se seznámíme s novými kamarády, získáme povědomí o svém okolí, osvojíme si nám věku přirozené dovednosti. Děti si upevní základy slušného  chování, úctu k přírodě i lidem.

Rozpis spojování tříd Motýlků a Vážek